Psichologinis konsultavimas

          Psichikos sveikata – emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte: 1) Gebėjimas būti savimi tarp kitų; 2) Emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, o taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį; 3)Gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams; 4) Gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti;

           Psichologas – psichologijos studijas universitete baigęs asmuo. Panaudodamas specialius testus psichologas tiria įvairius psichikos procesus: dėmesį, atmintį, intelektinius gebėjimus, mąstymą (pvz., mąstymo adekvatumą, kryptingumą), taip pat asmenybės bruožus (intraversiją, ekstraversiją, savęs vertinimą, sugebėjimus užmegzti santykius ir kt.). Taip pat psichologas konsultuoja iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje arba darbe. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu.

Esu įgyjęs du psichologijos magistro laipsnius (sveikatos  psichologijos (VDU) ir pedagoginės psichologijos (VU)).

           Sveikatos psichologas (medicinos psichologas):

       Sveikatos psichologai analizuoja psichologinius – asmenybės bei gyvenimo stiliaus (mitybos, fizinio pasyvumo), save žalojančiojo elgesio (tabako, alkoholio, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, polinkio savižudybei) paplitimą, sąsajas su sveikata ir elgesio keitimo modelius sveikatos stiprinimui ir palaikymui. Taip pat nagrinėja streso poveikį sveikatai, išsivystymo mechanizmus bei įveikos būdus. Išskiria lėtinio skausmo priežastis, jo valdymo būdus, ypatumus,  sukeliamas psichologines reakcijas, pasekmes, paveikiančias su sveikata susijusią gyvenimo kokybę bei psichologines problemas, kylančias susidūrus su mirtimi, psichologinės pagalbos mirštantiesiems teikimo būdus ir ypatumus.

        Pedagoginės krypties psichologas: 

Pedagoginės krypties psichologas teikia psichologines paslaugas vaikams (nuo kūdikystės) ir jaunuoliams (iki 21 metų, kai jie turi specialių ugdymo poreikių), jų šeimų nariams, mokytojams, kitiems bendruomenės nariams. Tokios paslaugos apima ne vien pagalbą ugdymo procese, bet ir vaiko gerovės užtikrinimą įvairioje socialinėje bei kultūrinėje aplinkoje. Atlieka vaiko psichologinį įvertinimą (raidos, intelektinių gebėjimų, mokyklinę brandos įvertinimą) bei konsultavimą, taip pat konsultuoja ir šeimos narius. 

Teikiamos konsultavimo paslaugos: sąrašas

Norėdami užsakyti paslaugas, spauskite čia

Seminarų, paskaitų, mokymų paslaugos: temos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s