Profesinis perdegimas

            Perdegimo sindromas – ne trumpalaikė ir greitai praeinanti būsena, tai sudėtinga, ilgai besitęsiantis reakcija į įvairius stresinius faktorius darbe. Tai chroniško streso fone susiformavęs sindromas, ilgainiui išsekinantis darbuotojo emocinius (energetinius) ir asmenybinius resursus. Perdegimo sindromas suvokiamas kaip specifinė darbe patiriamo ilgalaikio streso pasekmė.
     Perdegimas apima tris dimensijas:
             Emocinis išsekimas laikomas esmine perdegimo sindromo dimensija, kuri apima fizinį bei psichinį asmens išsekimą, kylantį dėl nuolatinio monotoniško ar nuobodaus darbo  bei pasireiškia nuovargiu, išsekimu, energijos, asmeninių resursų stoka, jaučiamas dirglumas, frustracijos būsena, kuri nulemia pykčio protrūkius bei kitokias nepalankias emocijas klientams. Efektyviausia priemonė, padedanti sumažinti emocinį išsekimą, yra kognityvinių bei elgesio metodų taikymas.
             Depersonalizacija pasireiškia abejingumu, cinišku požiūriu į darbą, kolegas, klientus, santykiai su aplinkiniais žmonėmis tampa formalūs, veikloje remiamasi formaliu nustatytų taisyklių vykdymu. Taip pat ši perdegimo dimensija dar yra vadinamas dehumanizacija, kadangi klientai patampa objektais, o ne žmonėmis. Darbuotojai pradeda klijuoti klientams etiketes, deformuojasi nuostatos.
             Asmeninių laimėjimų sumažėjimas grindžiamas išmoktu bejėgiškumu, savikritiškumo būsena, sumažėjusiu produktyviu savo veiklos vertinimu, susilpnėjusia motyvacija. Pradeda atrodyti, jog gyvenimas nebeatitinka asmens lūkesčių, laikas ir pastangos eikvojamos veltui.
              Perdegimo sindromas turi daug skirtingų simptomų, kuriuos yra sunku suvokti kaip visumą. Be to, kiekvienas žmogus perdega skirtingai, skiriasi pastebimų simptomų eilės tvarka ir jų kiekis. Todėl perdegimo prevencijai yra pasitelkiama įvairių priemonių visuma ir visos priemonės taikomos individualiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s